Kupując w Naszym sklepie podręczniki używane oszczędzasz nawet 50% wartości nowych podręczników

W koszyku 0 0,00 zł

Informatyka 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych zakres podstawowy 2021 Operon NOWY

Opis produktu

Podręcznik do informatyki. Zakres podstawowy szkoły ponadpodstawowej składa się z 4 rozdziałów:
1. Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera w nauce i firmie
2. Linux i inne systemy operacyjne
3. Programowanie i rozwiązywanie problemów za pomocą komputera
4. Komputer pomaga w nauce

Podręcznik Informatyka 3 został przygotowany dla uczniów trzeciej klasy liceów ogólnokształcących i technikum i kontynuuje znaną już i popularną serię podręczników autorstwa Wojciecha Hermanowskiego. Poziom podstawowy zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie.

Autor w tym tomie skupia się na przekazaniu praktycznych informacji niezbędnych w codziennym życiu i wykorzystaniu nowoczesnej technologii w domu, w szkole i pracy. Uczeń ma możliwość zaprojektować profesjonalną prezentację, reklamę, użyć korespondencji seryjnej czy zastosować do swoich potrzeb arkusz kalkulacyjny. Zaletą zadań i projektów jest ich korelacja z innymi nauczanymi przedmiotami, dzięki czemu uczeń widzi konkretną możliwość zastosowania przyswajanych treści.

Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł "Na tej lekcji", którego zadaniem jest ukierunkowanie na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną one powtórzone w podsumowaniu lekcji.
Definicje wyróżniono kolorową czcionką. Każdy temat kończy się kilkoma zadaniami do rozwiązania, tym razem do pracy samodzielnej w domu, pozwalającymi sprawdzić stopień opanowania umiejętności oraz podsumowaniem lekcji w postaci syntetycznych punktów. Takie samo podsumowanie, ale z dużo większego materiału, bo z całego działu znajduje się na jego końcu i jest esencją najważniejszych wiadomości do zapamiętania.
Rysunki i schematy zastosowane w publikacji mają pomóc w usystematyzowaniu wiedzy, a zrzuty ekranu pełnić funkcję tutoriali. Dzięki nim szybciej można zastosować omawiane zagadnienia w praktyce. Publikacja oprócz teoretycznych wskazówek pełni rolę praktycznego przewodnika.

Treści w podręcznikach do informatyki wydawnictwa Operon wskazują jak programy komputerowe, aplikacje i konkretne umiejętności z zakresu technologii informatycznej można wykorzystać w życiu codziennym i pracy zawodowej. Zagadnienia przedstawiono tak, aby uczniowie wykształcili umiejętności praktyczne i przygotowali się do bycia świadomym użytkownikiem usług informatycznych, pracy z komputerem i jego pakietami.

Cena: 41,49 zł 46,11

szt.

Koszt przesyłki od 16,00 zł

Zamówienia powyżej 450,00 zł wysyłamy za darmo kurierem - zobacz koszty przesyłki

Odbiór osobisty Warszawa - zobacz mapę

Placeholder

Inne produkty z tej kategorii

Ostatnio oglądane podręczniki

  • Informatyka 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych zakres podstawowy 2021 Operon NOWY